1. Закон про загальну середню освіту (вимоги до вчителя №1).
2. Богданович М.В., Козак М.В., Король Я.А. “Методика викладання математики в початкових класах”: Навчальний посібник. - Друге видання, перероблене і доповнене - Тернопіль: Навчальна книга - Богдан. 2001. - 368с.
3. Богданович М.В. Математика: Підручник для 2 класу. - К.: Освіта, 2002. - 160с.
4. Богданович М.В. Математика: Підручник для 4 класу чотирирічної і 3 класу трирічної початкової школи - 3-тє видання - К.: Освіта, 1998. - 240с.
5. Богданович М.В. Математика: Підручник для 3 класу. - К.: Освіта, 2003. - 160с.
6. Богданович М.В., Маланюк К.П., Маланюк П.М. Міркуй, порівнюй, обчислюй! Збірник творчих завдань з математики для учнів 4 (3) класу. - Тернопіль: підручники і посібники, 1997. - 80 с.
7. Будна Н.О. Збірник задач і тестів з математики, 3 клас. Посібник для вчителя початкових класів та самостійної роботи учнів. - Тернопіль, 1995 - 150 с.
8. Віаніс-Трофименко К.Б. Творчі завдання з математики для початкової школи. - Харків: Ранок Веста, 2002. - 109 с.
9. Розкажіть онуку. - 2003. - № 4, 5 - С.51.
Урок в 2-му класі (№425-430)
Тема: Письмове додавання двоцифрових чисел.
Мета: Ознайомити з письмовим додаванням двоцифрових чисел; формувати вміння розв'язувати приклади стовпчиком, розвивати увагу, логічне мислення, математичну мову, виховувати любов до предмету, охайність старанність.
Обладнання: таблиці.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
План уроку:
Організація класу.
Привітання.
Перевірка готовності учнів до уроку.
Актуалізація опорних знань.
Кругові приклади.
Вивчення нового матеріалу. Підготовча робота до вивчення нового матеріалу №425.
Оголошення теми.
Вивчення правила.
Первинне закріплення нового матеріалу №246 з поясненням.
Розвиток математичних знань.
Хвилинка цікавої математики.
Робота з геометричним матеріалом.
Цікаві квадрати.
4.3 Підсумок уроку та повідомлення домашнього завдання: с.78, №429, 430.
Хід уроку:
Організація класу:
Дзвоник всім нам дав наказ -
До роботи швидше в клас.
Попрацюєм всі старанно,
Щоб пройшов урок цей недаремно.
Діти, сьогоднішній урок відрізняється від інших, тому що вам нічого не було задано додому і ми будемо тільки вивчати новий матеріал і закріплювати вивчений.
Зараз ми розв'яжемо приклади.
Хто може сказати, як вони називаються?
Чому ми їх називаємо круговими?
Отже, приступаємо до роботи:
70-60
27-14
20+7
13+56
66-46
10+16
86-20
69+1
Молодці! Ви добре вмієте розв'язувати кругові приклади!
Вивчення нового матеріалу №425.
Відкриваємо підручники на сторінці 77 і знаходите №425.
Учень усно додав числа 37 і 59, відповідь записав у таблицю.
Про що розповідається у цьому номері? Використовується наочність - таблиця.
Чому учень двічі записував відповідь?
Десятки
Одиниці
3
7
5
9
8
16
6
Діти, слухайте мене уважно.
Додавати двоцифрові числа можна стовпчиком тому і учень записував у таблицю відповіді. Доданки записують так: десятки під десятками, одиниці під одиницями. Додають спочатку одиниці, потім десятки.
Первинне закріплення. №426. Знайди суму чисел 35 і 49 письмово. Пояснення: до 5 додати 9, буде 14 - це 1 дес. і 4 од.4 од. пишемо під одиницями, а 1 дес. додаємо до десятків. До 3 дес. додати 4 дес., буде 7 дес., те ще 1 дес., буде 8 дес. Цифру 8 записуємо під десятками.
№427. Письмово.
№428. Письмово. У класі 17 хлопчиків і 15 дівчаток. Про що можна дізнатися за цими даними?
Відповідь: в класі 32 учні.
Фізхвилинка:
Ми і вчились, і трудились,
І, напевно, вже стомились.
Тож давайте для розрядки
Зробим кілька вправ зарядки.
Раз! - підняли руки вгору,
Два! - пригнулися додолу,
Три! - повернулись вправо, вліво,
На “Чотири! ” - враз присіли.
Похитали головою,
Ще й притупнули ногою,
Пальчиками повертіли,
І за парти тихо сіли.
3.7. Самостійна робота.
І-й варіант
ІІ-й варіант
Діти, подивіться на малюнок. Хто зображений на ньому?
Так. Це порося.
З яких геометричних фігур складається порося? (З трикутників, квадрата, кругів).
Скільки трикутників? (8).
Скільки квадратів? (1).
Скільки кругів? (6).
22
43
24
31
Страницы: 1, 2, 3